Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,20 lipca
Imienieny:
Czesław, Hieronim, Fryderyk
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Słomiana pasja
obrazek
W Niemścicach mieszka pani Anna Jakóbik, która od kilkunastu lat wykonuje ozdoby ze słomy i innych materiałów pochodzenia naturalnego. Dekoracje te są inspirowane dawnym folklorem, mają jednak bardziej współczesny wygląd, dzięki czemu są wyjątkowe i niepowtarzalne. Największą popularnością cieszą się anioły, ozdoby choinkowe oraz dekoracje wielkanocne. Pani Anna prowadzi również warsztaty wykonywania ozdób ze słomy m. in. w szkołach, świetlicach, czy w Staszowskim Ośrodku Kultury i wyplatania wianków świętojańskich podczas Sobótki w Kurozwękach.
Z twórczością pani Ani można zapoznać się na kiermaszach organizowanych m. in. przez Staszowski Ośrodek Kultury, Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Swoje prace prezentowała także podczas promocji powiatu staszowskiego organizowanego przez Warszawski Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej w Hotelu Gromada w Warszawie.

Autor: Yaqbic
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ