Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,20 lipca
Imienieny:
Czesław, Hieronim, Fryderyk
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
O sołectwie
obrazek
Niemścice to malownicza wieś położona w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego (gmina Staszów) na prawym brzegu rzeki Czarnej Staszowskiej. Jest to niewielka miejscowość o powierzchni 320 ha charakteryzująca się rozproszoną zabudową – w ponad 60. gospodarstwach mieszka 227 osób.

Niemściczanie utrzymują się głównie z pracy w rolnictwie (jest tutaj około 40. gospodarstw rolnych w większości ukierunkowanych na samozaopatrzenie rodzin) oraz z pozarolniczej działalności w sektorze handlu i usług. Część mieszkańców pracuje także w pobliskim Staszowie oraz w Kurozwękach, czy Grzybowie.

W Niemścicach działają organizacje zrzeszające mieszkańców: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ludowy Zespół Sportowy Niemścice-Ponik. Znajduje się tutaj również filia Placówki Wsparcia Dziennego – świetlica „Jutrzenka”, która mieści się w remizie OSP. Mieszkańcy mogą korzystać także z boisk do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ