Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,20 lipca
Imienieny:
Czesław, Hieronim, Fryderyk
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Ludowy Zespół Sportowy Niemścice - Ponik
obrazek
18 maja 2012 roku został założony Ludowy Zespół Sportowy „Niemścice-Ponik”. Na zebraniu założycielskim przyjęto statut LZS oraz powołano zarząd. W jego skład weszli:

1) Joanna Jakóbik – przewodnicząca,
2) Dominik Majka – zastępca przewodniczącej,
3) Anna Straszak – sekretarz,
4) Karol Jakóbik – skarbnik,
5) Zbigniew Strojny – członek,
6) Mariusz Grabka – członek,
7) Mateusz Sojka – członek.

Celem LZS jest upowszechnianie i rozwijanie kultury fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia, zrzeszanie społeczności lokalnej.

Członkowie LZS od 2012 roku corocznie organizują razem z Sołtys i Radą Sołecką, KGW Niemścice oraz świetlicą Jutrzenka pikniki sportowo-rekreacyjne pod nazwą „Sportowe lato”, które są częścią zadania publicznego pod nazwa „Profilaktyka Dzieci i Młodzieży przez Sport”. W ramach projektu zostały zakupione tablice do kosza, piłki do koszykówki, siatkówki i siatkówki plażowej.

Podczas pikników odbywają się rozgrywki sportowe w piłce nożnej i siatkówce plażowej, a także turniej piłkarzyków, konkurs rzutów do kosza oraz konkurencje sprawnościowe dla wszystkich uczestników zabawy.

W sierpniu 2015 roku młodzież z LZS Niemścice - Ponik wzięła udział w eliminacjach w rozgrywkach w piłce siatkowej i zakwalifikowała się do finału.
Rozgrywki finałowe odbyły się w niedzielę 30 sierpnia w Woli Wiśniowskiej podczas festynu pn. ,,WW Piknik". Zwycięzcą Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów została nasza drużyna, następne miejsce zajęła drużyna z Mostek, Woli Wiśniowskiej i Wiśniowej Poduchownej. Na zakończenie odbył się mecz pokazowy zwycięzców turnieju z drużyną Siatkarza Staszów - triumfatorów rozgrywek Świętokrzyski Volley Cup.


Autor: Joanna Jakóbik, Barbara Suchorowska
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ