Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,20 lipca
Imienieny:
Czesław, Hieronim, Fryderyk
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Świetlica Jutrzenka
obrazek
Z dniem 16 października 2004 roku rozpoczęła działalność Świetlica Socjoterapeutyczna w Niemścicach, mieszcząca się w małej sali budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Inicjatorem, a zarazem twórcą placówki był ówczesny Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie Pan Stanisław Duliński.

Istnienie świetlicy stało się możliwe dzięki przychylności władz gminnych, a szczególnie Burmistrza Miasta i Gminy Staszów Pana Romualda Garczewskiego, oraz członków Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Świetlica stała się miejscem, gdzie młodzież i dzieci mogły atrakcyjnie spędzać czas. Obecnie nosi ona nazwę: Placówka Wsparcia Dziennego - Świetlica ,,Jutrzenka".

Wychowawcami świetlicy były kolejno: Monika Nagórka, Beata Walasek, Zofia Krakówka, Joanna Jakóbik, obecnie Ewelina Opala.

Podopieczni świetlicy rozwijają swoje zdolności, uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, a także z zakresu profilaktyki zjawisk nieaprobowanych społecznie.

Autor: Ewelina Opala
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ